כיצד נפטרים ממזיקים?

 

אחת הבעיות התברואתיות שתוקפות רבים בימים הקיץ ולעיתים גם בימי החורף הם מזיקים, כאשר כיום ישנם סוגים שונים של חרקים, זוחלים, מכרסמים ושאר בעלי חיים המפריעים לאיכות החיים.

בקיץ אנו פוגשים מגוון מזיקים ביניהם:  פשפש המיטה, תיקנים, זבובים, נמלים, נחשים, חולדות ועוד, כאשר שלל המזיקים מגיעים למקומות שאינם מוגנים על ידי הדברה או אל אזורים בהם פסולת רבה, לכלוך ולחות.

אז כיצד נפלאים ממזיקים וכיצד ממגנים את הבית בצורה היעילה ביותר? כל התשובות בהמשך.

אם אתם רוצים ליהנות מקיץ ללא חרקים, כזה שאין בו זבובים מציקים נמלים מטרידות ועקיצות או אפילו חולדות או שאר זוחלים מסוכנים – חשוב שתנקטו בכמה וכמה צעדים למיגון הבית וחסימת כניסתם של מזיקים לאזור.

כיום על מנת להפטר מחרקים מעצבנים כמו פשפש המיטה, מתיקנים ומזוחלים חשוב לפעול בכמה שיטות ביניהן:

הדברה – בצעו הדברה מקצועית נגד מזיקים בכל רחבי הבית ובחצר. בכך הרחקים, הג'וקים והפשפשים יכחדו תוך שהחקרים שרצו להגיע למקום ימנעו מכך ולא יראו את עצמם בכל חודשי הקיץ.

כביסה והרתחה – כדי להימנע מפרעושים, פשפשים וקרציות ברחבי הבית חשוב לכבס את כל המצעים שלכם ולבצע הרתחה של מצעים ומגבות. בנוסף יש להרתיח ביגוד במיטה ונמצא פשפש המיטה בארונות ויש לשאוב מערכות ישיבה מזרונים וכל אלמנט שמכיל בדים ברחבי הבית.

הגנו על חיות המחמד שלכם – כדי למנוע פשפשים וקרציות ברחבי הבית חשוב להגן על חיות המחמד שלכם באמצעות קולר מיוחד נגד פרעושים וקרציות או באמצעות אמפולה שנועדה להרחיק מהם מזיקים.

מגנו את הבית – חשוב למגן את הבית על ידי אטימת הדלתות והחלונות עם דלתות רשת ורישות החלונות תוך שמירה על הדלתות סגורות בכל זמן. בנוסף חשוב לשמור על הניקיון ברחבי הבית ולא להשאיר מקורות מים או לחות באזור – מה שמושך זבובים, יתושים ושאר חרקים.

טפלו בחצר – אל תזניחו את חצר הבית! חשוב לטפל בחצר הבית ולבצע המקום הדברה טבעית על ידי צמחים נועדו להרחיק חרקים כמו גם להקפיד ולגזום דשאים ועשבים שוטים.

לסיכום, אם יש לכם רמז הכי קל למזיקים  בבית, או שאתם רוצים להקדים תרופה למכה  – זה הזמן לפעול בשיטות הנכונות על מנת למגר את היצורים המעצבנים ולהכחיד אותם לעד.